Archief

November

Helmonds Kamerkoor: Ein deutsches Requiem van Brahms (directie)

Ensemble Linea onder leiding van Marcell Vroeijenstijn: Immortal Fire (koor)

Cappella Ad Fluvium: Mariken (directie)

Oktober

Studium Chorale: Masterclass directie met Hans Leenders & Daniel Reuss (koor)

September

Cappella Ad Fluvium & Helmonds Kamerkoor: Avondland (directie)

Sonate: Ham (solo)

Augustus

Sonate: Open Flair Festival (solo)

Juli

Cappella Ad Fluvium: Venetië (directie)

Juni

The Charles Men: Mariken (ensemble)

Mei

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Vestis (koor)

Sonate: Lokeren (solo)

April

Oosterhouts Kamerkoor: De schipbreuk (directie)

Maart

Cappella Ad Fluvium: LUX (directie)

Studium Chorale & philharmonie zuidnederland onder leiding van Per-Otto Johansson: Stabat Mater van Rheinberger & MacMillan (koor)

Studium Chorale, onder leiding van Hans Leenders, Marcel Verheggen, orgel : Concert ter gelegenheid van ingebruikname Utopa orgel met Jesu meine Freude van Bach (koor)

Concertgebouw orkest, Nederlands Kamerkoor, Amsterdam Baroque Choir & solisten onder leiding van Ton Koopman: Matthäus-Passion (koor)

Januari

Helmonds Kamerkoor: Ab Oriente (directie)

2017

December

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Adventsconcert (koor)

Muziektheater Apeldoorn: A Christmas Carol (directie)

Oosterhouts Kamerkoor & Koorgroep Oosterhout: Kerstconcert (directie)

The Charles Men: Kerstconcert (ensemble)

November

Orkest onder leiding van Simon Stelling: Ich habe genug (BWV 82) (solo)

Oktober

Helmonds Kamerkoor: Herfstzon (directie)

Cappella Ad Fluvium, Castello Consort en solisten: Réforme en révolte (directie)

Bachkoor Holland onder leiding van Gijs Leenaars: Reformatie concert (koor)

The Charles Men: Barbershop ba doo doo (ensemble)

September

Sonate: Middenbeemster Dendermonde (solo)

Mnemosyne onder leiding van Koen van der Meer, Martha Bosch, sopraan, Peter-Paul van Beekum, bariton: Ein deutsches Requiem van Brahms (solo)

Augustus

Sonate: Festival Dranouter (solo)

Juli

Sonate:  Concert at Sea, Almere Berlare (solo)

Juni

Ad Mosam onder leiding van Huub Ehlen, Peter Kooij, bas, Elke Janssens, sopraan: Vreugde en verlangen (koor)

Sonate te Oerol (solo)

Cappella Ad Fluvium en Gerben Gritter (orgel): Réforme en révolte (directie)

Mei

Zaterdagmiddagmuziek onder leiding van Remco de Graas: Maria Vespers van  Monteverdi (solo)

Oisterwijks Kamerkoor & Oosterhouts Kamerkoor: Jubileumconcert Oisterwijks Kamerkoor met onder andere Mis in Es van Rheinberger (directie)

April

Cantatrix onder leiding van Erik van Nevel: Matthäus-Passion (koor)

Bachkoor Holland onder leiding van Gijs Leenaars: Matthäus-Passion (koor) / Koor en orkest onder leiding van Simon Stelling, Emiel Hoefnagel (tenor): Aus der Tiefen ruf ich, Herr, zu Dir (BWV 131) (solo)

Maart

Studium Chorale en philhamonie zuidnederland onder leiding van Dmitri Liss: Muziek vol liefde en dood (koor)

Februari

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Dvořák (koor) / Vocalise: Three songs for choir a cappella van Philip Glass (directie)

2016

December

Ad Mosam onder leiding van Huub Ehlen: Messiah (koor)

Oosterhouts Kamerkoor: O magnum mysterium (directie)

November

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Karg Elert (koor) / Koor en solisten onder leiding van Simon Stelling: BWV 140 (solo)

Oktober

Studium Chorale: Masterclass onder leiding van Hans Leenders & Daniel Reuss (koor)

Het Koor: Concert de nieuwe wereld (directie)

September

Bachkoor Holland onder leiding van Gijs Leenaars: Motetten Bach familie (koor)

Juli

Projectkoor Brabant onder leiding van Lex Wiersma: Hohe Messe (solo)

Juni

Orsecante en Bhag ensemble onder leiding van Arnout Malfiet: Israel in Egypt (solo)

Mei

Jheronimo: Muziek op de Dommel (solo)

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Mendelssohn (koor)

April

Oosterhouts Kamerkoor met medewerking van Tommy van Doorn, orgel: Avondstemming (directie)

Koor en solisten onder leiding van Simon Stelling: BWV 112 (solo)

Maart

Koor en orkest van Stichting Bachcantates Tilburg onder leiding van Arjan van Baest: BWV 87, 150 en 229 (solo) / Projectkoor Brabant onder leiding van Lex Wiersma: Matthäus Passion (solo Christus) / Concerto da Fusignano, Barabara Cantorij onder leiding van Marijn Slappendel: Johannes Passion (solo Christus) / philharmonie zuidnederland, Studium Chorale onder leiding van Andreas Spering: Matthäus Passion (koor II)

Februari Il Fondamento onder leiding van Paul Dombrecht: Vier Heuvels (koor)

2015

December

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Kerstconcert (koor)

Bachkoor Holland onder leiding van Gijs Leenaers: Weihnachtsoratorium (koor)

Projectkoor Brabant onder leiding van Lex Wiersma: Weihnachtsoratorium (solo)

November

COV NW Veluwe onder leiding van Jurriaan Grootes, Lara Diamand, sopraan: Requiem van Fauré (solo)

COV Amicitia onder leiding van Toon de Graaf, Leonie van Veen, sopraan: Requiem van Fauré (solo)

Bachkoor Holland onder leiding van Gijs Leenaars: najaarsconcert met muziek van Schütz, Bach & Nystedt (koor)

Het Oosterhouts Kamerkoor met medewerking van Maaike Boekholt, gamba: Route du Soleil (directie)

Oktober

Het Koor: Come if you Dare: spirits of Purcell (directie)

September

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Requiem van Mozart (koor)

Juli

Cappella Pratensis onder leiding van Stratton Bull: The Coimbra connection (ensemble)

Juni

Ad Mosam onder leiding van Huub Ehlen: Magnificat van Bach en Gloria van Vivaldi (koor)

Mei

Studium Chorale: Masterclass directie onder leiding van Erik van Nevel en Hans Leenders (koor)

Eindexamen Gabrielka Clout: quatre motets pour un temps de penitence van Francis Poulenc & Requiem van Fauré (koor)

April

Bachkoor Holland onder leiding van Gijs Leenaars: Matthäus Passion van Bach (koor)

Domcantorij onder leiding van Remco de Graas: Johannes Passie van Jan Janssen (solo)

Oosterhouts en Oisterwijks Kamerkoor onder leiding van Peter van Aerts: OKK2 (directie)

Eindexamen Joke Geraets: Van donker en licht (solo & koor) / Kleinkoor Caprice met medewerking van Gelre Brass: Koningsconcert (directie)

2014

December

Cantate Corde, solisten en instrumentalisten: Petite Messe Solenelle van Rossini en Oratorio de Noël van Saint-Saëns (directie)

Het Koor Den Bosch, Steven van Gool & Sylvie Klijn (piano): Two sticks and an apple

Oosterhouts Kamerkoor, Vocetta en Koorgroep Oosterhout: Kerstconcert (directie)

Eindhovens Kamerkoor: Kerstconcert (directie)

November

Oosterhouts Kamerkoor en Oosterhouts Symfonieorkest onder leiding van Carlo Nabbe, Krista Audere (sopraan), Eske Tibben (alt) & Jeljer te Wies (tenor): Mis in As-groot van Schubert, Warum ist das Licht gegeven van Brahms en Tota pulchra es van Duruflé (solo & directie)

Het Koor Den Bosch in samenwerking met Hella Hertogs: Klankconcert (directie)

Musica Sacra onder leiding van Martyn Smits, Marlotte van’t Hoff (sopraan), Elly van den Berg (sopraan), Daniëlla Buijck (alt) & Erik Bomers (tenor): Magnificat & BWV 140 (solo)

Bachkoor BWV onder leiding van Ludo Claesen, Karin de Boef & Marcela Simons (piano) & Amaryllis Dieltiens (sopraan): Johannes Brahms – Ein deutsches Requiem (solo)

Projectkoor Brabant onder leiding van Lex Wiersma, Catherine Putters, sopraan, Daniëlla Buijck, alt, Harald Quaden, tenor, Peter-Paul van Beekum, bariton: Bach – Weihnachtsoratorium (solo)

Attacca ensemble onder leiding van Fokko Oldenhuis, Lavinia Meijer, harp, Feico Deutekom, piano, Chris Saris, drums: Philip Glass (solo & koor)

Oktober

Tenso Europe Chamber Choir onder leiding van Kaspars Putnins: Brightness – the series een theaterproject tijdens Riga 2014 culturele hoofdstad (koor)

Studium Chorale: Masterclass directie onder leiding van Hans Leenders & Daniel Reuss (directie)

September

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: The Beautiful Names (2004) van Tavener bij ter gelegenheid van Musica Sacra 2014 (koor)

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Gegenklänge – Klangvisionen ter gelegenheid van 800 jarig bestaan Dom van Aken (koor)

Juli

Cappella Pratensis onder leiding van Stratton Bull: Aux sources de Danube (ensemble)

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Rondom Jolivet (koor)

Juni

Dom Cantorij onder leiding van Remco de Graas: Magnificat van Carl Philipp Emanuel Bach en BWV 10, Meine Seel erhebt den Herren (solo)

Barbara Cantorij onder leiding van Marijn Slappendel, Tanja Obalski (sopraan), Gabriëlle Nijhuis (alt), Uros Petrac (tenor): BWV 37, Wer glaübet und getauft wird (solo)

Mei

Attacca onder leiding van Fokko Oldenhuis: Philip Glass and Friends (solo en koor)

Instrumentaal ensemble en Hilde van Ruymbeke, sopraan, Chantal Nysingh, alt, Jeljer te Wies, tenor, Peter-Paul van Beekum, bariton: Actus Tragicus (solo)

April 

Oosterhouts Kamerkoor: Sweet & Bitter (directie)

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders, Mitchell Sandler (bas), Dirk Luijmes (harmonium): Liszt & Manneke (koor)

Projectkoor Brabant onder leiding van Lex Wiersma, Daniëlla Buijck (alt): Messiah (solo)

Barbara Cantorij & Concerto da Fusignano onder leiding van Marijn Slappendel, Marjon Strijk (sopraan), Gabriëlle Nijhuis (alt), Ronald Threels (tenor), Bas Kuijlenberg (bas), Gerben Houba (evangelist): Johannes (solo Christus)

Cantate Corde, Krista Audere (sopraan), Eske Tibben (alt), Roelof Polinder (tenor), Frank Hermans (bas), Steven van Gool  & Tessa Verboven (piano), Leo van Lierop (accordeon), Rolin van Opstal (viool): Requiem van Fauré en Mozart (directie)

Februari

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Rondom Jolivet (koor)

Koor onder leiding van Kaspars Puntnins: Meesters & Gezellen 2014 met werken van Palestrina, Pizzetti, Mendelssohn, Bruckners, Xenakis, Vasks en Abols (koor)

2013

December

Studium Chorale onder leiding van Alexander Vatsek: Russische Gloed (koor)

Cantate Corde en orkest, Kathelijn van Dongen, sopraan, Frank Hermans, bariton: Kerstconcert Vom Himmel hoch, werken van Bach, Mendelssohn en Rheinberger (directie)

Amstellandse Cantorij & instrumentaal ensemble onder leiding van Eric Jan Joosse, Monique Schendelaar,. sopraan: Kerstconcert (solo)

November

Dolcimelo en Trio Hout: Orpheus Britannicus, werken van Henry Purcell (ensemble)

Kamerkoor Vocaliber en orkest van de Pauluskerk onder leiding van Richard Vos: Requiem van Fauré (solo)

De Deining onder leiding van Jan Janovcik: De schipbreuk van Johan Wagenaar (solo)

Projectkoor onder leiding van Myra van der Jagt: Wachet auf, ruft uns die Stimme (BWV 140) (solo)

Het Koor, Steven van Gool & Gabrielka Clout, piano: Engelse Glorie (directie)

Oktober

Studium Chorale: Masterclass directie met Hans Leenders & Daniel Reuss (koor)

Projectkoor, Hella Hertogs & Rianne Wilbers (sopraan), Thomas van Geelen (cello): Klankconcerten (directie)

September

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Forms of Emptiness van Jonathan Harvey ter gelegenheid van Musica Sacra 2013 (koor)

Sestina van Monteverdi (ensemble)

Juli

Slotconcert van de Kurt Thomas Cursus (koor)

Juni

Eindexamen Myra van der Jagt: BWV 106 Actus Tragicus (solo en koor)

Dolcimelo & Trio Hout: Orpheus Britannicus (ensemble)

Mei

Projectkoor onder leiding van Rienk Bakker: Requiem van Fauré (solo)

Het Koor, projectkoor, Rianne Wilbers, sopraan, Bruno de Canne, bariton: Eindexamen met Mis voor dubbelkoor van Martin & Carmina Burana van Orff in hertaling van Willem Wilmink (directie)

April

Fontys koor, orkest & solisten onder leiding van Jean-Pierre Gabriel, Corina van Eijk, regie): Macbeth (solo Banco)

Dolcimelo met Esther Kronenburg (sopraan), Eelco Kooiker (klavecimbel & zang), Miriam Peeters (viool & zang): Orpheus Britannicus (solo)

Maart

Attacca ensemble onder leiding van Fokko Oldenhuis, Lavinia Meijer, harp, Feico Deutekom, piano, Chris Saris, drums: Philip Glass (solo & koor)

Studium Chorale onder leiding van Hans Leenders: Passio super Galli Cantu (koor)

Studium Chorale en Roosevelt Academy Choir onder leiding van Hans Leenders: Nordic Light (koor)

Koor- en barokorkest onder leiding van Remco de Graas, Stefan Berghammer, evangelist, Tanja Obalski, sopraan, Lester Lardenoye, alt, Hans van Dijk, tenor, Bas Kuijlenburg, bas:  Johannes-Passion (BWV 245) (solo Christus)

Projectkoor onder leiding van Myra van der Jagt: Requiem van Fauré (solo)

Februari

Koor onder leiding van Kaspars Putnins: Meesters & Gezellen 2013 (koor)

2012

December

Dolcimelo met Esther Kronenburg (sopraan), Jasper Michels (luit & theorbe), Eelco Kooiker (klavecimbel): lunchconcert in de Oude Pastorie te Macharen (solo)

Leerdams Kamerkoor in samenwerking met Voices en W4Z: Kerstconcert (directie)

November

Het Koor en Nijmeegs Kamerkoor, kinderkoor Fermaatjes, Rianne Wilbers (sopraan), Bruno de Canne & Frank Hermans (bas), slagwerkers en pianisten Fontys Conservatorium: Carmina Burana van Carl Orff in hertaling van Willem Wilmink (directie)

Projectkoor onder leiding van Myra van der Jagt: Aus der Tiefen ruf ich zu dir (BWV 131) (solo)

Oktober

Stichting Bach Cantates Tilburg onder leiding van Arjan van Baest: Mache dich, mein Geist, bereit (BWV 115) & Ich habe meine Zuversicht (BWV 188) (solo)

September

Dolcimelo met Esther Kronenbur (sopraan) en Jasper Michiels (luit & theorbe): Dolci Tormenti (solo)

Slotkoor onder leiding van Fokko Oldenhuis: Cry2 (solo & koor)

FBach koor & orkest onder leiding van Arjan van Baest: Johannes-Passion (BWV 245) (solo & koor)

Augustus

Fontys Early Music Ensemble: Loyset Compère en de Bourgondische connectie (ensemble)

Juni

Groot Omroepkoor en het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Markus Stenz, Michael Gläser, repetitor: Das klagende Lied van Mahler (koor)

Mei

Dolcimelo met Esther Kronenburg (sopraan), Eelco Kooiker (klavecimbel): Passie en onbeantwoorde liefde (solo)

April

Het Koor: Rozerood de morgen… liederen over dag en nacht (directie)

Maart

Kamerkoor Tourdion onder leiding van Monique Joosten: Requiem van Fauré (solo)

SacraMusica Roosendaal onder leiding van Martyn Smits: Markus Passion van Reinhard Keiser (solo)

Februari

Fontys ensemble onder leiding van Leon Berendse: Kaffee Kantate (BWV 211) (solo)

Januari

Fontys kamerkoor onder leiding van Louis Buskens: Der rose Pilgerfahrt van Schumann (solo & koor)

2011

December

Schütz Ensemble onder leiding van Maria Thijssen: Sing unto the Lord van Purcell (solo)

Kamerkoor COV NW Veluwe onder leiding van Jurriaan Grootes:  Schwingt freudig euch empor (BWV 36) (solo)

November

Dolcimelo met medewerking van Wout Oosterkamp (bas): Musikalische Exequien van Schütz en Totentanz van Distler (solo, ensemble & directie)

Projectkoor Bespreek ’t samen onder leiding van Dick Troost: Alles nur nach Gottes Willen (BWV 72) (solo)

Oktober

Kamerkoor COV NW Veluwe onder leiding van Jurriaan Grootes: Die Elenden sollen essen (BWV 75) (solo)

De Deining onder leiding van Jan Janovcik: Trial by Jury van Gilbert & Sullivan (solo)

Juli

Joep van Buchem, tenor, Ildikó Hajnal, sopraan, Peter-Paul van Beekum, bariton: In Guilty Night (solo & ensemble)

Juni

Ascoli Ensemble & Capella Aurei Velleris: De Muziek van de Moderne Devotie (ensemble)

Eindexamen Hanna Rijken (solo, ensemble & koor)

Eindexamen Yeni Gomez (ensemble)

Mei

Dolcimelo: Musikalische Exequien van Schütz (solo & ensemble)

Huwelijk Martyn Smits & Esther van Zimmeren (directie)

April

Kamerkoor de Hoventoon onder leiding van Katali Szabó: Requiem van Fauré (solo)

Projectkoor Bespreek ’t samen onder leiding van Myra van der Jagt: Crucifixion van Stainer (solo)

Maart

FBach Koor en Orkest onder leiding van Arjan van Baest: Hohe Messe (BWV 232) (solo & koor)

2010

Mei

Hucbald & solisten onder leiding van Lodewijk van der Rhee: Requiem van Fauré (solo)

Maart

Fontys Early Music Ensemble: Byzantijnse muziek (ensemble)

Het Koor: Voorjaarskriebels (directie)

Fontys koor, orkest & solisten onder leiding van Louis Buskens: Die Schöpfung van Haydn (solo & koor)

Projectkoor met Wout Oosterkamp (bas) en Rhodri Clarke (piano): Via Crucis (directie)

Kamerkoor COV NW-Veluwe & ensemble onder leiding van Jurriaan Grootes: Himmelskönig, sei wilkommen (BWV 182) (solo)

Januari

Christelijk Oratorium Koor Woerden onder leiding van Jurriaan Grootes: Handel, Bach en Monteverdi (solo)

2009

December

Fontys Early Music Ensemble: Heinrich Isaac (ensemble)

Unlimited: kerstconcert (ensemble)

November

Zeister Kamerkoor & solisten onder leiding van Matthijs Overmars: Magnificat (BWV 243) (solo)

September

I Romantici onder leiding van Chris Pouw: Requiem van Verdi (koor)

Juni

Het Brabants Kamerkoor onder leiding van Fokko Oldenhuis: Voices, Pipes and Bells (koor)

Kamerkoor Mnemosysne onder leiding van Caroline Westgeest: Haydn en Mozart (koor)

Mei

Unlimited op Breda Jazz Festival (ensemble)

April

Unlimited in Veghel (ensemble)